Wsparcie strażaków z Ukrainy

Wczoraj (26.02.2022) nastąpiło przekazanie sprzętu, który udało się zebrać aby pomóc naszym kolegom Strażakom z Ukrainy. W akcję włączyły się jednostki OSP z gminy Konopnica oraz jednostki OSP Moszenki i OSP Garbów.

Dzięki zaangażowaniu druhów wspólnie przekazaliśmy środki ochrony indywidualnej w tym: buty, komplety ubrań, hełmy, rękawice, a także sprzęt armatury wodnej. Pomoże to naszym kolegom z Ukrainy, którzy od kilku dni z narażeniem życia walczą ze skutkami toczącej się wojny i niosą pomoc i ratunek swoim krajanom. Jesteśmy z Wami myślami i postaramy się wesprzeć jak tylko będziemy mogli!

Nasza jednostka przekazała 3 komplety ubrania bojowego typu NOMEX , 4  hełmy strażackie, 1 reduktor, 1 smok oraz 1 prądownicę. Sprzęt nie jest nowy ale na pewno przyda się w tej trudnej i ciężkiej sytuacji.