PODSUMOWANIE roku 2021

Pierwsze dni nowego roku są zazwyczaj czasem podsumowań oraz analizy działalności w roku ubiegłym. W tym wpisie postaramy się zebrać najważniejsze informacje i przedstawić je w liczbach, pokazując jak wyglądała nasza aktywność w tym okresie .

W ubiegłym roku po raz pierwszy zapoczątkowaliśmy akcję  “Kalendarz 2021” , w której rozwoziliśmy mieszkańcom nasz autorski kalendarz, a wszelkie datki , które otrzymaliśmy z tego tytułu zostały przekazane na zakup sprzętu wyposażenia osobistego druhów. Więcej informacji o tej inicjatywie zawarliśmy we wcześniejszym poście na naszej stronie.

68‼️- tyle wynosi liczba zdarzeń, w których podejmowaliśmy interwencję . Jest to kolejny rok z rzędu, w którym odnotowujemy wzrost. Dla porównania w 2020 roku do zdarzeń wyjeżdżaliśmy 39 razy .

Rozpatrując nasze wyjazdy pod względem rodzaju zagrożeń to: 19 razy wyjeżdżaliśmy do pożarów  , 43 razy do miejscowych zagrożeń ⛈, 3 razy do wypadków , odnotowaliśmy również 1 fałszywy alarm oraz 1 inspekcję gotowości bojowej .

Przyjrzyjmy się teraz zakupom dokonanym w ubiegłym roku

• Za kwotę którą udało się otrzymać z funduszu sołeckiego zakupiliśmy:8 kompletów ubrań specjalnych    (kurtka+spodnie) typu NOMEX , 6 par butów bojowych    typu BRANDBULL  006, 2 pary butów    bojowych typ ROSENBAUER oraz 6 sztuk latarek  na hełm M-fire 03
  • Za kwotę którą uzbieraliśmy podczas akcji “Kalendarz 2021” zakupiliśmy:  8 hełmów Dragon ht 05 ⛑ oraz odłożyliśmy kwotę w wysokości 6 tysięcy złotych na zakup kamery termowizyjnej Flir K33 w roku bieżącym.
  • Dofinansowanie z MSWiA: 1 komplet ubrania specjalnego    (kurtka+spodnie) typu NOMEX, 1 hełm strażacki, 1 para butów typu BRANDBULL , 1 latarka na hełm  , 2 pary rękawic Firemax.
  • Dofinansowanie z FSUR: 2 szt. radiotelefonów HYTERA, 1 szt. detektoru prądu oraz 1 szt. prądownicy pianowej
  • Z ekwiwalentu, z którego nasi druhowie zrzekają się na rzecz działań statutowych zakupiliśmy 10 kominiarek COMAZO.

51 ‼️ – to liczba zbiórek, które się odbyły. Cyklicznie w każdy roboczy poniedziałek o  ⏰ 19.30 w naszej remizie .

Szkolenia:

• Olek, jeden z naszych druhów podjął naukę w szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
  • W nasze struktury dołączyło 4 nowych druhów, którzy pozytywnie ukończyli kurs podstawowy dla strażaków ratowników, przez co mogą aktywnie uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych ⛏.
  • Druh Maksymilian pozytywnie ukończył kurs na dowódcę jednostki OSP
  • Druhowie Przemysław oraz Łukasz ukończyli kurs z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
  • Druhowie Maksymilian, Damian oraz Radosław poddali się recertyfikacji uprawnień  z KPP

Wydarzenia i imprezy:

• Pomoc w załadunkach nakrętek w akcji Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
  • Udział w Dożynkach gminy Konopnica
  • Akcja zbiórki elektrośmieci
  • Udział w uroczystym ubieraniu choinki przed budynkiem dworca PKP , stacja Motycz
  • Organizacja imprez Andrzejkowej oraz Sylwestrowej w budynku remizy OSP Konopnica