NOWY SAMOCHÓD!

Jest! Wreszcie! Dwa i pół roku starań!

Nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy – Opel Movano, rocznik 2016, mimo wielu Przeciwności (nie bez przyczyny pisanych przez duże “P”) od dziś włączony jest do podziału bojowego OSP Konopnica.

Złożony na jesieni 2015 roku wniosek o dofinansowanie zakupu nowego samochodu został pozytywnie rozpatrzony. W połowie 2016 r. ogłoszono przetarg, z którego wyłoniono wykonawcę pojazdu – firmę Iuvo Cars z Częstochowy oferującą samochód specjalny na bazie Opla Movano.

Pierwotnie auto miało trafić do naszej jednostki w połowie listopada 2016 r., jednak po wielu perypetiach wykonawcy, których szczegóły mogłyby zanudzić na śmierć, ostatecznie wóz został odebrany pod Urzędem Gminy 12 kwietnia 2017 r. Kilka dni zajęły formalności i 20 kwietnia nowy nabytek został zgłoszony w Państwowej Straży Pożarnej.

Wszyscy strażacy naszej jednostki czekali na ten samochód z ogromną niecierpliwością, chwilami wątpiąc w pozytywne zakończenie zmagań. Na szczęście wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca i członkowie OSP Konopnica będą mogli w jeszcze większym komforcie i poczuciu bezpieczeństwa nieść pomoc innym.

W tym miejscu należą się podziękowania dla osób kierujących instytucjami, które dofinansowując zakup tego samochodu pokazały, że nie jest im obojętna ochrona przed skutkami niebezpiecznych zdarzeń, mieszkańców naszej wsi i gminy. Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy, przede wszystkim Panu Wójtowi – Mirosławowi Żydkowi oraz wszystkim radnym, za poparcie naszego wniosku. Dziękujemy również Zarządowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie za pokrycie części kosztów.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy zrobią wszystko, by samochód służył naszej małej ojczyźnie jak najdłużej.

Chcesz wesprzeć naszą straż? Dołącz do nas!

Zostaw komentarz