Wydaliśmy kalendarz 2021

Wydaliśmy kalendarz, który będzie rozprowadzany wśród mieszkańców przez naszych strażaków. Jego cena nie została ustalona, gdyż chodzi o to, aby każdy zainteresowany sam zadecydował, jaką kwotę może na ten cel przeznaczyć. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu. W tym przypadku chodzi o nowe hełmy, które zapewnią większe bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia działań.

Każda jednostka OSP posiada własny budżet, ale zwykle środki te wystarczają jedynie na podstawowe wydatki, głównie na utrzymanie istniejącego sprzętu. Stąd też decyzja naszych strażaków, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektować kalendarz. Udało się znaleźć sponsorów, którzy wsparli jego druk.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy jest organizacją społeczną zrzeszająca osoby, które poświęcają swój czas i energię by nieść pomoc innym, niejednokrotnie narażając przy tym swoje zdrowie a nawet życie. Druhowie wyjeżdżają do pożarów, wypadków samochodowych i wielu innych zdarzeń losowych. Wspierają różnego rodzaju akcje charytatywne, organizują festyny, pokazy a także prowadzą działania na rzecz lokalnej społeczności.

Co ważne, strażacy – ochotnicy wszystko to czynią bezinteresownie. Owszem, otrzymują ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jednak jednogłośnie podjęli decyzję, aby fundusze te przeznaczać na zakup kolejnego wyposażenia, dzięki któremu jeszcze skuteczniej i sprawniej będą mogli działać.

Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy została utworzona w 1962 r. i działa nieprzerwanie do chwili obecnej. W lutym 2016 r. wprowadzone zostały znaczące zmiany w składzie zarządu jednostki, co skutkuje dynamicznym rozwojem jednostki. Zaczęła ona prężnie działać, pozyskała nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Opel Movano, a także ciężki samochód gaśniczy marki Jelcz. Do tego dochodzi szereg wyposażenia niezbędnego w trakcie działań.

Teraz strażaków wesprzeć może każdy, decydując się na zakup kalendarza. Oprócz dystrybucji bezpośredniej wśród okolicznych mieszkańców, będzie on dostępny w każdy poniedziałek w godzinach od 19.30 do 21.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy, a także na zamówienie, które można złożyć kontaktując się z druhami za pomocą ich profilu facebookowego oraz poprzez adres mail: kontakt@ospkonopnica.pl

Zdjęcia do kalendarza: Patrycja Widomska Fotografia

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom druku kalendarza:
– Hanesco – autoszyby, przeglądy rejestracyjne
– Wikpol Sp z o o
– Lawenda – Rośliny i wiele więcej
– Naprawa Motocykli Różnych Yamaha KTM
– Mat-Bud Konopnica
– Piekarnia POLA
– Plantalux
– Pralnia SanelClean
– RAPA – urządzenia chłodnicze
– Baccarat Zakład Poligraficzny s.c.
– Stacja BP Konopnica
– LAV-MAG
– Helion Mój prąd
– Pizzeria Jupiter
– M.M. Bujak Mateusz Bujak
– Ekolux

Patronat medialny:
– lublin112.pl

Zostaw komentarz