Zaprojektowaliśmy mapę z numerami posesji Gminy Konopnica

Po naniesieniu na mapę mobilną lokalizacji wszystkich hydrantów w Gminie Konopnica, wpadliśmy na pomysł zaprojektowania schematu z numeracją posesji wszystkich sołectw gminy.

Jeden z naszych strażaków podjął się utworzenia pliku wektorowego na postawie podkładu z Open Street Map, który następnie został wydrukowany w formacie A3. Mapy umieściliśmy w obu samochodach, a także na tablicy przy radiotelefonie i urządzeniu DSP-50.

Choć bardzo pomocny przy nawigacji jest nasz tablet z zainstalowanymi aplikacjami e-Remiza oraz Google Maps to mamy teraz schemat w wersji papierowej, który powinien zapobiec błądzeniu w poszukiwaniu adresu zdarzenia na wypadek, gdyby sprzęt elektroniczny zawiódł.

Przy okazji zapraszamy serdecznie dzisiaj (16.02) na godzinę 18:00 wszystkich członków OSP Konopnica oraz zainteresowanych działalnością naszej jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 r.

Zostaw komentarz