System alarmowania DSP-50

W bieżącym roku wyposażyliśmy naszą jednostkę w bardzo istotny element – system alarmowania DSP-50.

Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 jest przeznaczony do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych Ochotniczych Straży Pożarnych (przez Stanowiska Kierowania Komend Państwowej Straży Pożarnej) oraz do alarmowania/powiadamiania osób wyposażonych w telefony komórkowe (Terminal DTG-53).

W przypadku naszej jednostki zrezygnowaliśmy z montażu terminalu GSM, ze względu na wykupioną i działającą analogicznie, usługę e-Remiza (urządzenie generujące jednoczesne połączenie alarmowe na telefony strażaków nie znajduje się w strażnicy OSP, a w siedzibie firmy Abakus Systemy Teleinformatyczne).

W skład zestawu wchodzą:
– stacja obiektowa DSP-52BS
– radiotelefon HYT TM600
– antena bazowa CX-148

Dzięki systemowi DSP-50 strażacy są w stanie w jeszcze krótszym czasie od alarmu wyjeżdżać do zdarzeń.

 

Sprzęt został sfinansowany ze środków własnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Zostaw komentarz