Spotkanie z najmłodszymi

Dzisiaj (8.05.2018)  druhowie z naszej jednostki odpowiadając na zaproszenie mieli przyjemność zaprezentować się przed naszymi najmłodszymi sympatykami. Pokaz miał miejsce w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu “Elfik”, mieszczącym się na ul. Zana 11a/8.

Było to już kolejne w tym roku spotkanie naszych Strażaków z dziećmi. Pierwsze odbyło się w lutym w świetlicy Parafii pw. Bł. Piotra Jerzego Frassati przy ul. Skierki w Lublinie.

Wiemy jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa oraz niesienia pomocy, dlatego staramy się wpajać dzieciom właściwe wzorce i postawy już od najmłodszych lat. Czynimy to z wielką przyjemnością oraz dumą.

Dzieci mogły dowiedzieć się czym zajmują się strażacy ochotnicy, a także jak należy prawidłowo wzywać pomoc. Nasi sympatycy mogli zobaczyć wykorzystywany przez nas sprzęt, a także poczuć się jak prawdziwy strażak, siadając w kabinie samochodu.

Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza zaprocentuje w przyszłości oraz ukaże najmłodszym obywatelom jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaka.