e-Remiza TV w garażu

Gdy w październiku 2014 roku, jako nagrodę za pierwsze miejsce w gminnym turnieju siatkówki wygraliśmy telewizor Toshiba, chyba nikt nie przewidywał, że tego typu sprzęt wykorzystamy kiedyś do akcji ratowniczych. Jednak od kilku dni obok tablicy z mapą w wersji papierowej, przyczepiona jest nasza 48-calowa nagroda połączona z modemem (z internetem) użyczonym przez naszego Prezesa, a także Mi Boxem z systemem Android, na którym zainstalowaliśmy aplikację e-Remiza TV.

Ekran w trybie czuwania wyświetla mapę gminy i okolic z oznaczeniem 5 ostatnich lokalizacji zdarzeń, do których byliśmy dysponowani.
W trybie alarmu na telewizorze widnieje nazwa pojazdu dysponowanego, adres i opis zdarzenia, lista strażaków, który potwierdzili udział w akcji (z oznaczeniem ich odległości od strażnicy), a także mapa, na której oznaczony jest punkt docelowy wyjazdu oraz strażacy kierujący się do remizy (lokalizowani za pomocą GPS w telefonach).

Zostaw komentarz